مقایسه تلویزیون X80J سونی با AU8000 سامسونگ

مقایسه سری 8 سونی و سامسونگ

سری 8 تلویزیون‌ها جزو محصولاتی هستند که به دلیل قیمت مناسب و امکانات بالا توسط قشر زیادی از خریداران مورد توجه قرار می‌گیرد؛ در سال 2021 دو مدل میان رده سونی و سامسونگ از این قضیه مستثنی نبوده به همین دلیل در این ویدیو به صورت خلاصه به مقایسه تلویزیون X80J سونی با AU8000 سامسونگ خواهیم پرداخت.

مقایسه X80J با AU8000

همانطور که از ویدیو هم پیداست AU8000 از ضخامت بسیار کمی نسبت به X80J سونی برخوردار بوده که به صورت دقیق در حدود 4.2 سانتی متر است در مورد حاشیه هم اختلاف 0.6 سانتی متری دیده می‌شود پس در این رابطه AU8000 از امتیار بهتری برخوردار خواهد بود. در صورتی که تمایل به نصب دیواری تلویزیون هستید یک تلویزیون با ضخامت کمتر بسیار مناسب‌تر است. به شخصه خودم با پایه‌های عمودی و صاف سامسونگ بیشتر موافق هستم تا این سبک از پایه‌های سونی؛ به هر حال این موضوع تا حدی سلیقه‌ای است؛ شما کدام یک را برمی‌گزینید؟

هر دو تلویزیون 4k بوده اما X80J دارای پنل IPS و AU8000 دارای پنل VA بوده که برای درک بهتر تفاوت این دو پنل توصیه می‌کنم نیم نگاهی به مطلب مقایسه پنل VA و IPS داشته یا به ویدیوی اصلی مقایسه AU8000 و X80J مراجعه کنید.

در تلویزیون سونی X80J چهار پورت HDMI دیده می‌شود در حالی که این تعداد برای AU8000 تنها به سه عدد می‌رسد؛ از طرفی AU8000 از جک هدفون و ورودی کمپوزیت هم پشتیبانی خواهد کرد. اگر صدا برایتان حائز اهمیت است باید گفت x80j از عملکرد بهتری برخوردار بوده هر چند معمولا توصیه می‌شود برای این سری از تلویزیون‌ها از ساندبار استفاده کنید تا تجربه دلنیشن‌تری از محتواها را تجربه کنید. در آن طرف ماجرا با سیستم عامل گوگل تی وی و تایزن در مقایسه تلویزیون X80J سونی با AU8000 سامسونگ هم مواجه هستیم که به عقیده بنده در حال حاضر گوگل تی وی برای ساکنان داخل کشور بهتر بوده زیرا نسبت به تحریم‌های موجود کمتر تحت تأثیر قرار گرفته و دست وبال کاربر را تا حدی بازتر می‌گذارد.

(Visited 516 times, 1 visits today)

شما ممکن است علاقه مند باشید

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *