آموزش آپدیت تلویزیون ال جی

آپدیت تلویزیون ال جی

در کل برای آپدیت تلویزیون ال جی، دو رویه دستی و خودکار وجود دارد که آپدیت خودکار در بیشتر موارد آسان‌تر و مطمئن ‌تر خواهد بود. گاها در تلویزیون‌ها آپدیت خودکار اعمال نخواهد شد که دلایل آن می‌تواند به عدم انتشار نسخه جدید در آن موقعیت جغرافیایی باشد یا مواردی همچون تحریم‌ها و…. به طور معمول در اغلب برندها بخش آپدیت در قسمت پشتیبانی یا Support گنجانده شده که در‌صورت عرضه نسخه جدید به آسانی می‌توانید نسبت به آپدیت تلویزیون خود اقدام کنید.

رویه آپدیت دستی کمی پیچیده‌تر بوده و باید نسخه جدید را از سایت اصلی دانلود و با استفاده از فلش به تلویزیون متصل کنید(البته پیچیدگی این بخش بسیار بیشتر بودهکه به صورت خلاصه خدمت شما ارائه شد).

آپدیت تلویزیون ال جی webos

در این ویدیو از اولد ال جی C1 استفاده کرده‌ایم که در سال 2021 توسط این برند کره‌ای روانه بازار شده است؛ برای شروع ابتدا پس از ورود به منوی تلویزیون وارد بخش Support یا پشتیبانی شده سپس اولین گزینه یعنی بخش update software را انتخاب می‌کنیم. پس از انجام این کار بخش مربوط به آپدیت تلویزیون ال جی برای ما باز خواهد شد؛ در صورتی که تلویزیون از قبل به اینترنت متصل شده و نسخه جدید تلویزیون شما عرضه شده باشد، دکمه آپدیت برای شما نمایش داده خواهد که با انتخاب آن به آسانی رویه آپدیت آغاز می‌شود.

چند نکته در مورد آپدیت تلویزیون ال جی حائز اهمیت است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

  1. قطعی برق یا خاموش کردن تلویزیون در وسط آپدیت تلویزیون می‌تواند سیستم عامل تلویزیون شما را با مشکل جدی مواجه کند لذا حتما در ساعاتی به آپدیت تلویزیون بپردازید که احتمال قطعی برق پایین‌تر باشد.
  2. قبل از اقدام به آپدیت تلویزیون ال جی، حتما از اتصال اینترنت به تلویزیون اطمینان حاصل کنید؛ متصل کردن اینترنت با سرعت بالا می‌تواند رویه آپدیت را کوتاه‌تر کند.
  3. در بعضی مواقع به دلیل تحریم‌ها ممکن است آپدیت جدید برای تلویزیون قابل اعمال کردن نباشد لذا توصیه می‌کنیم یکبار تلویزیون را ریست کرده و کشور انتخاب شده را تغییر دهید.

در صورتی که در این مورد سؤالی داشتید یا تمایل داشتید اطلاعات بیشتری کسب کنید می‎‌توانید به مطلب آموزش کامل تلویزیون ال جی مراجعه کنید.

(Visited 208 times, 2 visits today)

شما ممکن است علاقه مند باشید

دیدگاه خود را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *